خیالپرداز نادان

من یک پارادوکس بزرگم

خیالپرداز نادان

من یک پارادوکس بزرگم

خیالپرداز نادان

مینویسم هرآنچه را در ذهنم میگذرد. مینویسم تا بتوانم زنده بمانم!

+ فقط و فقط مقدم کسانی را به وبلاگم گرامی می دارم که مرا بدون قضاوت می خوانند!

++ و بله! شاید خیلی منفی. وبلاگم صدای ناگفته‌هایم است.

+++ کوچ کرده از بلاگفا.

آخرین نظرات
 • ۲۸ ارديبهشت ۹۷، ۱۹:۲۷ - :-)
  :-((...
 • ۲۸ ارديبهشت ۹۷، ۰۴:۵۱ - زهرا حسین زاده
  آخ آره :(
پیوندهای روزانه

هموطن!

جمعه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹ ق.ظ

تجربه ثابت کرده است که هرچه صفحه های ایرانی کمتری را در شبکه های مجازی دنبال کنم آرامش خاطر بیشتری خواهم داشت! متاسفانه کار از شاخ درآوردن گذشته و نه تنها عکس العمل و حرف های مردم نسبت به موضوعات مختلف برایم عادی شده بلکه می توانم واکنش آن ها را حدس بزنم. چون نظرهای به شدت تکراری را می توان زیر عکس ها دید.
صفحه اگر ورزشی، به خصوص فوتبالی، باشد شما می توانید انواع تکه های آب دار و فحش های به روز را در آن ببینید! همچنان تعصب های قومی قبیله ای پابرجاست و همچون نونهال کَل کَل که نه، دعوا می کنند و کلمات رکیک نثار هم می کنند! اگر صفحه ی اخبار روزانه ی هالیوود باشد همیشه چند نفر هستند که بگویند "چقدر بدون آرایش زشته!" و تمام احساسات منفی خود را بروز دهند و من مدام از خودم می پرسم "از این همه ابراز نفرت چه سود؟! و اصلا اگه واقعا از این بیچاره خوشت نمیاد، و اگه واقعا بهش حسادت نمی کنی (اسمایلی پوزخند) خب چرا راجع بهش نطر می دی؟!". در این صفحات همچنین شاهد عکس های Close Up هنرمندان هستیم. آن وقت است که با دیدن جمله ی "وااا این چرا سبیل داره؟! وای ریش هم که داره!!!؟" به شدت احساس درماندگی می کنم که "با کیا شدیم 80 میلیون نفر؟!" چون حالا بیا و به این ملت بفهمان که ای هموطن! موی صورت خانم ها موی زائد محسوب نمی شود که انتظار داری یک سلبردی معروف مثل قریب به اتفاق هموطنان ما نزد اکرم خانم آرایشگر برود و بگوید "بند ابرو و بند صورت لطفا!" در ضمن دو نخ موی باریک روی صورت را ریش و سبیل نمی نامند و بهتر است به خودمان بخندیم که وقتی دور هم هستیم اینقدر با دقت یکدیگر را برانداز می کنیم و احساس نا راحتی به هم هدیه می کنیم!! و آن ها مثل قریب به اتفاق ما از پیشانی تا انگشت پاهایشان را اپیلاسیون نمی کنند چون موی دست، گردن، سینه، شکم و کمر جز موهای زائد محسوب نمی شود. 
سپس می رسیم به عکس های کنار ساحل. با نادیده گرفتن از عده ی محدود و نادری که می گویند "اگر عریانی نشانه ی تمدن بود پس حیوانات متمدن ترین هستند!" می رسیم به عده ای که حتی با دیدن عکس های سوپر مدل های ویکتوریا سیکرت می گویند "این که هیچی نداره!! اینکه دو پاره استخونه!" و من هی از هرجهت سر تا پای شخصِ در عکس را برانداز می کنم تا ببینم چه چیزی کم دارد و هی هرچه بیشتر نگاه می کنم زیبایی بیشتری می بینم. سپس دلم می خواهد داد بزنم که "هموطن! همین آدمی که می بینی 6 روز در هفته ورزش می کنه و رژیم غذایی داره و با کلی پشتکار برای حرفه ش تلاش می کنه! مثل من و تو روزی 25 ساعت توی فضای مجازی ول نمی چرخه!" و ای هموطن! باز هم اگر واقعا به این بیچاره حسادت نمی کنی، و اگر دستت به گوشت نمی رسد نگو پیف پیف بو می ده!، و اگر از این آدم که حتی نمی داند من و تو وجود خارجی داریم خوشت نمی آید دست بکش و تنفر پراکنی نکن لطفا! و این بار بلندتر فریاد می زنم ای هموطـــــن!! از این معیارهایی که جامعه ساخته است و مردان و زنان را درون قفس کرده بیا بیرون لطفا! (با صدای پچ پچ بخوانید؛ و اگر داف پسند و پُ.رن پسند هستی خب به من چه ولی به بقیه گیر نده!)
نوبتی هم که باشد نوبت تحلیل گران است که به دسته های زیاد و متنوعی تقسیم می شوند؛ تحلیل گران زوجی، لباسی، آرایشی، و غیره. مثلا دوست دختر جدید فلان خواننده اصلا بهش نمی یاد و اصلا چرا باید با زنی که از نظر سنی بزرگ تر از خودش است دوست شود؟!! "چقد بی کلاسه، این چیه پوشیده!!؟" طرفداران مذکور دوست دختر جدیدش را مادربزرگ نامیده و آرزو می کنند رابطه شان هرچه سریع تر شکرآب شود. تحلیل گران لباس ذهن خلاقی دارند و همیشه از آرایه ی تشبیه استفاده می کنند. "لباسش شبیه رومیزی ماست! پیرهنش شبیه پرده ی اتاقمه!! شبیه آبنبات شده!!". در مراحل بعدی حتی شاکی می شوند که چرا طرف زیر ابروهایش را تمیز نکرده و به اصطلاح به صورت پاچه بزی در مراسم حضور یافته! (در این حد نگران آآآآبرو(!) و موقعیت شغلی افراد معروف هستند.)
عده ی دیگری هم فرقی ندارد موضوع عکس ورزشی باشد، هنری، سیاسی، یا هرچه. همیشه دنبال نکته به خصوص نکات مثبت پانزده سال هستند که دلیل کارشان هنوز کشف نشده است.
سپس می رسیم به آن دسته از هموطنان عزیزی که با دیدن موی زیر بغل دیگران به خصوص خانم ها طوری "ایش ایش!" راه می اندازند و اوغ می زنند که انگار پایشان در پهن گاو فرو رفته یا کسی آب دماغ خودش را هورت کشیده باشد! آن وقت است که شک می کنم این افراد حتی مقعد داشته باشند یا حتی بدانند «دستشویی» چگونه جایی است! و با خودم می گویم این همه نفرت از خصوصیات طبیعی آدمی چرا؟
در پایان نوبت آن دسته از عزیزان معروفی است که به صورت گروهی، خودجوش و خندان به صفحه های دیگر حمله ور می شوند و با فحاشی به صاحب صفحه ی از همه جا بی خبر که اصلا حتی مقصر هم نیست عقده ی دل می گشایند و فرهنگ و چهره ی واقعی جغرافیای گربه ای شکل را به جهانیان یادآور می شوند.
در رابطه با آن عده ای که از شبکه های مجازی مختلف جهت «مخ زدن» استفاده می کنند فقط سکوت می کنم.

و در آخر این که ای هموطن! بیایید در فضای مجازی لجن پراکنی نکنیم!

 • ۹۵/۰۵/۲۲
 • • عالمه •

نظرات (۷)

 • آقای فِلینت
 • شما چه حوصله ای داشتید که رفتید همه اینا رو بررسی کردید :))
  والا من خیلی،سال هست که کلا اینجور جاها رو حذف کردم. (شبکه های اجتماعی مجازی)
  روح و روان آرام تری برای خودم به ارمغان آوردم.
  پاسخ:
  آخه جلو چشامن! می بینم! :دی
  حذف کردن یا کلا نداشتنش یه راهه، اما خب آدم می تونه فرهنگ استفاده ش رو یاد بگیره.
  تبریک به شما (:
  بله 
  خوندیم سعی میکنیم رعایت کنیم!... 
  این خارجی ها مثل ما نیستند
  پاسخ:
  ممنون از شما و همه ی کسایی که حوصله کردن و می خونن. خیلی بلند بالا شد!
  البته من پیج های اونا رو هم دیدم و کامنتاشون رو خوندم. تک و توک هستن کسایی که طعنه وار حرف بزنن یا ایراد بگیرن اما تا حالا فحاشی ندیدم یا خانواده هاشونو بیارن جلو چشم هم. بیشترش تعریف و انرژی مثبته.
  خوش به حالتون خارجی بلدید
  ما که هیچی
  پاسخ:
  خب اگه شرایطش هست برو کلاس.
  من هم کارهای انجام نداده ی زیادی دارم؛ کلاس های نرفته، آرزوهای معلق، ...
  سوالی که مطرحه اینه که اگه این کارا توی فضای مجازی انجام نشه پس چه کارایی توی فضای مجازی انجام بشه؟:) یه لیستی رو نفی کردین که کل اعمال فضای مجازی رو در بر می گرفت:))
  نمیگم کلا فضای مجازی، اما ذات شبکه های مجازی همینه که خلق الله آزادن توش، همه هم با علم به این موضوع میرن عضو میشن:)، توقع شما مثل این میمونه که آدم بره توی خونه های فساد دنبال دوشیزه بگرده.
  بنده یک نمونه از همونایی هستم که فحش میدن، البته من توی شبکه های مجازی نیستم کلا ولی در عالم واقع از همونام که فحش میدن، پارسال برا اولین بار توی عمرم دست مارو گرفتن بردن کنسرت فرزاد فرزین، مرتیکه الدنگ یجا انگار شعر یادش رفت میکروفون رو اصلا نیاورد بالا ولی صدای خوندنش قشنگ پخش میشد! خب من اونجا نباید فحش میدادم بهش؟ هفتاد تومن از ما گرفتن که آقا بیاد لب بزنه تو کنسرت؟ امثالهم زیادم هستن، طرف شعور آدمو نشونه گرفته باز باید رعایت ادب کرد؟:))
  مورد بعدی اینه که اصلا ملت فحش بدن و تحلیل های شر و ور کنن و هر کار دیگه... چه ایرادی داره؟:) شبکه های مجازی محل جلسه ی رسمی یا دیدار مهم یا احترامات ویژه و این حرفا نیست که، شبکه های مجازی جای خوبیه واسه اینکارا؛ اتفاقا هرچی کثافت کاری توش بیشتر باشه به قول خارجیا Entertainment ش هم بیشتره:)).  مشکل ما فحش و بی اخلاقی توی فضای مجازی نیست، مشکل اینه که ما نمیدونیم از کجا چه چیزیو یاد بگیریم:)

  پاسخ:
  مسدله اینه که این کارها اصلا درست نیستن و نباید انجامشون داد!!
  فضای مجازی واسه اینه که آدمای دور به هم نزدیک شن، واسه بی فرهنگ بازی که نیست |:
  خونه ی فساد و دوشیزه اصلا مثال با ربطی نبود!
  عجــــب! خوب شد اینو نوشتم و فهمیدیم دقیقا چیکاره ای! :دی
  خب شما اگه یکم موسیقی خوب گوش بدی و سواد موسیقیاییت رو بالا ببری متوجه می شی که فرزاد فرزین یه خواننده ی فانتزیه و کاراش ضعیفن. راجع به لب خونی هم باید بگم که توی سبک پاپ زیاد پیش میاد که قسمت کورِس آهنگ رو پخش کنن و خواننده همراهش بخونه، نه اینکه لب خونی کنه. مثلا خیلی از گروه های دخترونه یا پسرونه ی کُره ای که اصلِ کارشون رقصیدنه اصلا نوازنده ندارن و آهنگ رو پخش می کنن و همراهش می خونن و البته همه ی کسایی که می رن کنسرت این موضوع رو می دونن. یا مثلا حتی مایکل جکسون خیلی وقتا روی استیج همراه آهنگ میخوند، چون رقصیدن کلی نفس میخواد. به هرحال مدیر برنامه باید بگه امروز خودش بخونه یا همراه آهنگ (از باگ های سبک پاپ). حالا من نمی دونم فرزاد فرزین کدوم قسمت رو داشته لب خوانی می کرده، کورس بوده یا غیر کورس، شایدم داشته همراه آهنگ می خونده. اما خب نه! فحش دادن نداشت! شما خیلی شیک سالن رو به نشانه ی اعتراض ترک کن و بیا من 4تا آهنگ خواننده و گروه درست حسابی بهت معرفی کنم تا بدونی موسیقی چیه. اون وقت دیگه وقت و پولت رو واسه فرزاد فرزین نمی ذاری.
  من با اصل فحاشی و شر و ور کثافت کاری مخالفم، حالا چه دنیای واقعی چه مجازی. آدم بدون کلمات رکیک هم می تونه کل شخصیت طرف رو ببره زیر سوال -_- مشکل ما اینه که کلا فرهنگ نداریم. مردم کلا چیزی رو یاد نمی گیرن (:
  من که کلا هیچ سلبریتی رو از اول هم دنبال نمیکردم و اونایی هم که دنبال میکنم هیچوقت کامنت ها رو نمیخونم. البته خب این فقط صورت مسئله رو پاک کردنه

  پست خوبی بود و مفصل تر از قبلی ها :دی

  پاسخ:
  منم خودشون رو فالو نمی کنم، منظورم پیج هایی بود که از سلبردی ها و هالیوود خبر می ذارن.
  همیــــن؟! 50 برابر قبلی ها بودا! ((:
  محششششششششششششششششر بود عالی خیلی خوب و کامل نوشتی ^^
  و تمامششششش عین واقعیت بود -_- منم هر روز همچین حرفا و کامنتایی رو میبینم این ور اون ور -_-
  پاسخ:
  مرسی مهری ^__^
  اینستگرم رو ترکوندن رسما |:
  ادمای معمولی درباره ادمای حرفه ای نظرتخصصی میدن:/ 
  پاسخ:
  مشکل آدم معمولی بودن نیست. مشکل اینه که هیچی نمی دونن و قصدشون تمسخر و حسادته |:
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی