بهترین نوازنده ی دنیا هم که باشی قطعا با یه ساز غراضه نمیتونی بهترینت باشی و کارِت افت میکنه. بهترین نقاش هم که باشی باید ابزار حرفه ای کارِت رو داشته باشی تا بتونی طرحت رو حرفه ای ارائه کنی. اون وقت یه عده با ویندوز XP، اولین نسخه ی نرم افزار فتوشاپ CS که سال 1990 منتشر شد، موس هایی که فقط به درد کلیک برای پخش فیلم و آهنگ و دیدن عکس میخورن، ویندوز 7 تقلبی و ناقص که حتی نمیشه رزولوشنش رو تنظیم کرد تا چشم رو اذیت نکنه و سایز واقعی تصاویر رو دید، صندلی هایی که از عمرشون گذشته و میزهایی که به هیچ عنوان متناسب با صندلی ها و کارِ مربوطه نیستن و همچنین با حضور خودکارهای کمرنگ، بی رنگ و یه کلمه در میون رنگ دار انتظار دارن که آدم معجزه کنه و موسسه شون بترکونه!!!
سیستم ها در حدی هستن که سرعت اینترنت رو میارن پایین و باعث قطع و وصلش میشن. و من باید کارای اپدیت سایت و اینستگرم و کانال تلگرم موسسه، سایت و اینستگرم مهد کودک، و اینستگرم و کانال تلگرم جراح ماما (که خواهر رئیس موسسه) هست رو انجام بدم با این وضعیت که میشه 3تا اینستگرم، 2تا کانال تلگرم و 2تا سایت که موضوعاتشون کاملا متفاوته! پزشک هم انتظار داره من واسش توی اینترنت ایران(!) بگردم و مطالب علمی کوتاه(!) پیدا کنم. آبمیوه بیارم؟! خو من حتی روحمم خبر نداره که سونوگرافی NT وجود داره تا بخوام راجع بهش سرچ کنم! همه ی این اپدیت ها نیاز به تصویر مناسب دارن که اول باید توی اینترنت سرچ کرد و بعدش یه ویرایش جزیی داشته باشن. اما با این وضعیت؟! تازه پوستر هم انتظار دارن که طراحی کنی!
واسه من که همیشه در عین کم پولی بهترین های هر چیزی رو داشتم این کار در حد له شدن با فشار بین دو دیوار متحرک دردناکه! لعنتی ها من از موس وایرلس گِیمری برای طراحی هام با فتوشاپ استفاده میکردم، میفهمید؟!!! دارن مدرسه میسازن و پول خرید سیستم نو ندارن! ولی در عین حال میخوان بهترین باشن!! حالا انگار میخوان چقدر به آدم حقوق بدن که ایـــــن همه انتظار دارن! با این وضعیتشون تازه ایده هم میخوان برای پیشرفت! GFY! یکی چون سابقه ی کار نداره دلیل نمیشه بیگاری بکشن ازش (که البته بردگی مدرن همه جا هست) یا منت بذارن سرش! شما به کارِ من احتیاج داری، منم به پول. پس آدم باش و احترام و حقوق 2 طرفه رو رعایت کن!!