آقای حالا فامیلیتان هرچه هست! (آخر تقریبا هرسال رییس دانشگاهمان عوض میشود!!)

پیشنهاد مکینم به جای اینکه همچون جهان سومی ها در روز 13 آبان پرچم امریکا را بچسبانید روی زمین (البته قطعا ایده ی بسیج دانشگاه بوده)، آن هم در مسیری که باریک است و قطعا همه لگدش خواهند زد، بهتر است با این همه پولی که از ما میگیرید، حالا Channel تلگرم پیشکش، حداقل یک سامانه ی پیامکی راه بیندازید و به دانشجویان اطلاع دهید کلیه ی کلاس های آن روز برگزار نخواهد شد، حتی کلاس های بعداز ظهر و غروب. همه بیکار و تندرست نیستند!

لطفا همانطور که درخت قطع میکنید، زمین شخم میزنید و مقبره ی شهدا میسازید، کمی به فکر فضای سبز هم باشید. گل و درخت بکارید. محیط دانشگاه بیش از حد بی روح است.

به جای اینکه دم ورودی دانشگاه و ورودی هر دانشکده محلی برای حراست ایجاد کنید تا ظاهر دانشجویان را برانداز کنند بهتر است نیروهای کتابخانه را بیشتر کنید که کتابخانه را به بهانه ی ساعت نماز تعطیل نکنند و ساعت 5 عصر هم کتابخانه تعطیل نشود، آن هم در وضعیتی که تا نزدیک 8 شب دانشگاه و کلاس برپاست! نیروهایتان میتوانند شیفت عوض کنند، مسئله ی بسیار ساده ایست.

به جای تفکیک جنسیتی صف بوفه، آسانسور، سالن غذاخوری، ورودی دانشگاه و کلاس های عمومی بهتر است کمی به فکر امکانات کلاس های درس باشید که ارزش یک صد هزارم شهریه ی ما را ندارند!

به جای برگزاری همایش های تکراری "روابط دختر و پسر"، "اینترنت"، "دنیای غرب"، و ... که هرساله شاهد آن هستیم کمی به فکر نظافت کلاس ها و سرویس های بهداشتی باشید! آیا اصلا ما ناظر داریم؟! کسی بر کار زیردستان شما نظارت میکند؟!

به جای تغییر دانشکده ها و جابجایی دبیرخانه و آزمایشگاه، حواستان باشد که در استان گیلان نیمکت چوبی در فضای دانشگاه قرار ندهید! ممنون، خیلی زیبا هستند اما تقریبا همیشه خیس اند!

پخش اذان با بلندترین صدای ممکن آن هم درست در زمانی که کلاس های درس دایر هستند کاملا غیر معقول است. هرکس بخواهد نماز بخواند قطعا از اوقات شرعی باخبر است. نهایتا میتوانید با نصب یک LED در راهرو، دانشجویان را از اوقات شرعی باخبر سازید. اما دانشگاه یک محیط علمی-فرهنگی است. بهتر اسن به جای این کارها چند سمینار علمی برگزار کنید!

با این همه پولی که از ما میگیرید هنوز یک فضای سربسته برای صرف غذا در کافه تریا نداریم و فقط اسم فست فود و کافه تریاست که جذاب است! سلف هم که فقط ساعت نهار باز است.

راستی، در دانشگاهی که هزاران هزار دانشجو دارد آسانسور را با ظرفیت 4 نفر نمیسازند! شخصا متاسفم برای آن مهندسینی که پول دستمزدشان از شهریه ی میلیونی ما بوده!!