خیالپرداز نادان

من یک پارادوکس بزرگم

خیالپرداز نادان

من یک پارادوکس بزرگم

خیالپرداز نادان

مینویسم هرآنچه را در ذهنم میگذرد. مینویسم تا بتوانم زنده بمانم!

+ فقط و فقط مقدم کسانی را به وبلاگم گرامی می دارم که مرا بدون قضاوت می خوانند!

++ و بله! شاید خیلی منفی. وبلاگم صدای ناگفته‌هایم است.

+++ کوچ کرده از بلاگفا.

آخرین نظرات
 • ۲ ارديبهشت ۹۷، ۱۸:۴۰ - مسافر قلم
  ای کاش
پیوندهای روزانه

خطر له شدن زیر نگاه‌های مردم!

پنجشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۶، ۰۳:۴۲ ب.ظ

احتمالن دو سال پیش بود که تصمیم گرفتم دیگر موهای دستم را اپیلاسیون نکنم. هنوز هم وقتی داخل تاکسی کرایه را به راننده می‌دهم ناخودآگاه چشمم به سمت دستم می‌رود اما خب این مسئله عادی‌تر از قبل شده. کم‌کم برای دیده شدن موهای پایم مثل قبل نگرانی نداشتم. شلوار باشگاه را کنار گذاشتم و همیشه شلوارک پوشیدم. در جمع دامن کوتاه و شلوارک می‌پوشیدم. اما خب کاملن احساس راحتی نداشتم. یک روز متنی درباره‌ی Queerها خواندم و بعد که خودم را درون آینه نگاه کردم دیگر از موهای صورتم متنفر نبودم. حتی باید اعتراف کنم که برای چند لحظه دوست‌داشتنی به‌نظر رسیدند. بعد از مدتی تصمیم گرفتم نسبت به موهای زیربغلم هم اینقدر حساس نباشم و اجازه ندهم که اینقدر راحت مرا متزلزل کند. حالا معمولن موقع تمرین به همان تاپ نیم‌تنه اکتفا می‌کنم و بعد از جوانه زدن موهایم سریع تیشرت تنم نمی‌کنم. تا اینکه نوبت به سفر رسید. کمی با خودم کلنجار رفتم و بالاخره به خودم قبولاندم که نیازی نیست حتمن بروم سالن اپیلاسیون. این اولین باری بود که داخل جمعی که مردها هم هستند سعی کردم راحت‌تر از قبل باشم و خودم را بابت چند تار مو به لباس‌های بلند زنجیر نکنم. خیلی هم سخت نبود. به خصوص که همسفرهایم برخلاف عموم مردم نگاه‌های معمولی داشتند. همین موضوع باعث می‌شد من هم آرامش بیشتری داشته باشم. هر روز که می‌گذرد تلاش می‌کنم با این قضایای پیش‌پا افتاده بیشتر کنار بیایم و خودسانسوری را بگذارم کنار اما وسواس فکری کمی کارم را سخت می‌کند و سنگ سر راهم می‌اندازد. 


پ.ن: چندی پیش یکی از دخترهای باشگاه حین تمرین از من پرسید که «تو موهای پات درنمیاد؟!» من هم هاج و واج که قضیه چیست!!؟ «آخه تو همیشه شلوارک می‌پوشی! من تا موهای پام درمیاد سریع شلوار می‌پوشم» برای لحظاتی احساس کردم که چقدر تحت نظارتم! چطور ممکن است که آدم‌ها بدون اینکه با تو صمیمی باشند اینقدر زیر ذره‌بین قرارت دهند که حتی بدانند چگونه لباس می‌پوشی، آن هم توی باشگاه که مکانی‌ست برای تمرین کردن!! تازه، بعد از اینکه برای آن خانم خیلی جوان توضیح دادم که «من واسم مهم خیلی نیست. در هر صورت شلوارک می‌پوشم. موعه دیگه!» یک نفر از پشت سرم گفت «ما که تا حالا موهای پات رو ندیدیم!» باشگاه که نیست، FBI امریکاست!!

 • ۹۶/۱۲/۱۰
 • • عالمه •

نظرات (۸)

البته این مسائل به بهداشتم ربط داره
پاسخ:
خیلی جالبه که هرجا چنین بحثی بشه خیلیا اولین چیزی که میاد توی ذهنشون بهداشته. در صورتی که ما داریم از پذیرفتن موی بدن در حد فاصل زمانی که موها رو اصلاح کردی تا دفعه بعدی که اصلاح میکنی حرف میزنیم. به عنوان مثال من که هر 4هفته یکبار میرم اپیلاسیون میکنم، موهام نهایتن یک سانت میشه و با این میزان هیچگونه بیماری منو تهدید نمیکنه. ضمن اینکه الان حمام در دسترس همه هست :)
من موهای پا و دست برام مهم نیست گاهی در حدی میشن که با گوریل تفاوتی ندارم :دی و راحتم تو باشگاه با اعتماد به نفس شلوارک می پوشم :| 
ولی موهای صورتم و زیر بغلم اصن اگه یه ذره هم بلند بشن مثه یه خوره توی مغزم مدام فکر می کنم به حدی زشت هستم و نامناسبه که اصلا سرمو بالا نمیارم تا جایی که می تونم :| 
به نظرم اینچیزا بیشتر از نگاه بقیه _ که به نظر من تو اصن صد در صد پرفکت هم باشی بازم از یه جات ایراد پیدا می کنن :| _ به خود آدم بستگی داره! آدم وقتی به خودش بتونه یه چیزی رو بقبولونه و برای خودش یک چیزی رو عادی کنه دیگه حله! 
من خیلییی تلاش کردم ولی هنوزم نتونستم خودمو راضی کنم که با موهای صورت دراومده هم خوشگلی های خودمو می تونم داشته باشم :|  [آیکون اعتماد به سقف:دی]
پاسخ:
درود بر تو.
مسئله اینه که نگاه من و نگاه مردم در هم تنیده! یعنی چون از بچگی دیدیم که بقیه روی این مسائل حساسن ناخودآگاه توی ذهنمون نهادینه شده وگرنه نیازی نبود الان به خودمون بقبولونیم که بابا موی صورت چیز بد و اَخ و پیف نیست!
صرف نظر از نگاه‌ها، مردم به زبون میارن این چیزا رو. بارها و بارها شده درباره‌ی موهای دستم ازم پرسیدن دوستام!! که چرا موهای دستت رو نمی‌زنی؟! یا هرکی از راه می‌رسه می‌پرسه صورتت چرا جوش می‌زنه! اینا برا من مساویه با تجاوز به حریم شخصیم.
صد درصد می‌تونی خوشگلی‌های خودت رو داشته باشی :)
ما الان در عصری هستیم که information is power و اصولا هر چیزی information تلقی میشه در ذهن برخی. از اینکه تو آخرین بار کی زیربغلت رو زدی بگیر تا اینکه در گذشته ت چه اتفاقات مهمی رخ داده. و جالبه بدونی نه تنها هر چیزی رو ذخیره می کنن بلکه از اون هر چیزی ها استفاده هم می کنن. یعنی اینطوری نیست که طرف صرفا تو ذهنش ثبت کرده تو با شلوارک میای، به صورت حرفه ای این دانسته مهم رو تگ می کنن به مسائل مرتبط نظیر گرمایی سرمایی بودنت، گرایش احتمالیت به شلوارکیسم، و غیره.
زندگی سختی دارن اطرافیانشون.
پاسخ:
والا با اون informationهاشون!! برن چهار جلد کتاب بخونن خب!
آره زندگی سختی دارن اطرافیانشون چون دنیای این آدما در حد سرک کشیدن توی زندگی بقیه خلاصه شده.
 • پیمان محسنی کیاسری
 • آدم اگه یک ثانیه هم چشمش به کسی بیوفته می‌تونه ظاهر طرف رو تشخیص بده.
  آدم برای یک ثانیه چشمش به کسی افتادن وقتی هم نمی‌ذاره! فقط نگاه می‌کنه و رد می‌شه. حالا ممکنه ما زیاد توجه نکیم به محیطمون اما به نظرم این که آدم‌های اطراف آدم، اون هم باشگاهی که می‌ره، استایلش رو بدونن چیز عجیبی نیست که بگیم FBI

  پاسخ:
  شما دیگه خیلی اغراق کردی! من هم عضو اون باشگاه هستم ولی سرم به کار خودمه و توی کوک این و اون نمی‌رم.
 • پیمان محسنی کیاسری
 • شما شاید جزء اون افرادی باشین که زیاد به محیطتون یا افراد دقت نمی‌کنین. خوب لازم نیست بقیه هم همین جوری باشن.
  البته نیازی به بحث نیست. به نظرم قضاوت کردن در اغلب اوقات کار درستی نیست و شاید شما با من هم عقیده نباشین.
  پاسخ:
  اصولن غریبه‌هایی که سرتاپات رو برانداز می‌کنن و خیلی راحت به زبون میارنش آدمایی هستن که دنیاشون کوچیکه و همه‌چی براشون سطحیه.
  اگه نیاز به بحث نبود که خب شما در وهله‌ی اول کامنت نمی‌ذاشتی.
 • پیمان محسنی کیاسری
 • نظرات باز بود و نظرم رو گفتم
  دنبال بحث نبودم. دنبال قضاوت شدن و دلیل نظر گذاشتنم هم نبودم
  پاسخ:
  شما وقتی نظرت رو می‌گی، منم در جواب نظر خودم رو می‌گم. بحث کردن هم چیزی غیر از این نیست.
  شما رو کسی قضاوت نکرده.
  مسئله اینجاست که همه - چه زن و چه مرد - از توِ نوعی انتظار عروسک پشت ویترینی تر و تمیزی رو دارند که همیشه باید روی فرم باشه و زیبا حرف بزنه و راه بره و زندگی کنه ! و اینو نمیفهمن که تو هم آدمی با همه ی دل مشغولی ها و ناراحتی و خوشحالی که یه آدم عادی میتونه داشته باشه ! تفاوت سلیقه و دیدگاه رو درک نمیکنند و انتظار دارن خودت رو باهاشون همسو کنی !
  از همه چیز تابو ساختند ... موی دست ، موی پا ، موی صورت و هر جای دیگه ایی ... ! طرف با حمام غریبه ست اما از روی موی دست یا صورت کسی ، حکم به رعایت نکردن بهداشت و شلختگی میده . ولی سنت شکنی قشنگیه ! این که داری یاد میدی به آدمای دورت ( چه توی مجازی و چه واقعی ) که خودشون رو هر جوری که هستند دوست داشته باشند و از بیان علاقه هاشون نه خجالت بکشند نه ناراحت بشن ) . 

  پاسخ:
  متاسفانه دقیقن همینیه که میگی هیوا! انگار ما فقط اومدیم که دیگران رو راضی نگه داریم! خب پس زندگی و علایق خودمون چی می‌شه؟! والا خودشونم دارن از دیدگاهی که دارن رنج می‌برن! همش دغدغه‌ی مو دارن!!
  این پیج‌هایی که خبر سلبردی‌ها رو اپدیت می‌کنن؛ کامنت مردم واقعن خنده‌دار و تاسف‌باره! همیشه گیر می‌دن که چرا موهای دستش رو نزده؟! چرا صورتش مو داره؟! البته خب اکثرن به جای واژه‌ی مو از پشم استفاده می‌کنن که این خودش یه فاجعه‌ی جداست!
  برا خودم هم کاملن عادی نشده ولی خب تلاشمو می‌کنم. مرسی عزیزم ♥
  اوممم... اتفاقا منم دارم روی این مسئله سعی میکنم، که موهام خیلی مهم نباشه.
  من در کل موهام خیلی زیاد نیست اما بازم روی همون قبلا خیلی حساس بودم. ینی اصن مهلت نمیدادم دربیاد! درجا دوباره میزدم! ولی الان میبینم هم اینکه اولا نیاز نیست ادم انقد خودشو بکشه که حالا همیشه بی مو باشه! دوما که این دیدی که ادما به هم دارن غیر اینکه حالا درست نیست، باید روی خودم کار کنم و وقتی کسی رو دیدم توی ذهنم نگم چرا موهاشو نزده یا چرا مثلا ریشاش رو تمیز نکرده، و بپذیرم که هرکسی یه سبک زندگی ای داره. متاسفانه واسم پیش میاد گاهی که ظاهر آدما رو قضاوت کنم اما خیلی سریع به خودم تلنگر میزنم که اون یه آدم دیگه س و ممکنه اینجوری دوس داشته باشه و سعی میکنم همون لحظه با یه دید خوب بهش نگا کنم! :)
  پاسخ:
  آره دقیقن چون اکثرمون توی این فضا بودیم عادت کردیم ناخودآگاه قضاوت داشته باشیم. ولی کم‌کم واقعن برطرف میشه. الان دیگه به جایی رسیدم که خودم به اعضای خونواده‌م این افکار رو منتقل می‌کنم تا اونا هم قضاوت نکنن.
  خیلی خوبه :)
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی