خیالپرداز نادان

من یک پارادوکسم

خیالپرداز نادان

من یک پارادوکسم

خیالپرداز نادان

مینویسم هرآنچه را در ذهنم میگذرد. مینویسم تا بتوانم زنده بمانم!

+ کوچ کرده از بلاگفا.

++ محلی برای تخلیه‌ی خشم، چسناله و اعتراض.

+++ رمز پست‌ها را برای آن‌هایی که باید، فرستاده‌ام.

آخرین نظرات

۳۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

بیکینی به تن قدم زدن کنار دریا، دراز کشیدن روی ماسه‌های ساحل و سر به سر گذاشتن کسی که دوستش داری.پ.ن: دومین مطلب امروز. پست قبلی؛ از حال این روزهایم

• عالیس •
۳۰ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۳۳ ۸ نظر

خودم را می‌بینم که تبدیل می‌شوم به هرآنچه که Avril تبدیل شد. به همه‌ی تغییرات مشابهی که دارم. و چقدر این روزها به هر خواننده‌ای حق می‌دهم که سبکش را تغییر دهد. و چقدر این روزها لباس‌های رنگی و گل‌گلی دلم را می‌برند. دیوارهای رنگی. تخت‌خواب رنگی. خانه‌ی رنگی. دنیای رنگی.

• عالیس •
۳۰ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۵۱ ۶ نظر

امتحانات تمام شد. حالا باید منتظر نمرات باشم. فقط استاد درس عمومی بود که موقع امتحان کمی راهنمایی‌ام کرد. بقیه اساتید انگار با "معرفی به استاد" آشنایی کافی نداشتند!! دانشگاه هم که قربانش بروم بیش از 2 ماه وقت احتیاج داشت تا با درخواست هشت واحد برای معرفی به استاد بنده موافقت کند. بماند که استاد یادش رفت تا سوال طرح کند. بماند که زنگ زدم و گفت که دیر زنگ زدی(!!). بماند که امتحان را یک روز به تاخیر انداخت و من 2 امتحان تخصصی را در یک روز داشتم. بماند که بابت شب‌های قدر دانشگاه یک ساعت و نیم دیرترباز می‌شد و من یک ساعت و نیم پشت در ماندم و باران بود و جایی هم برای نشستن نبود، و حتی اساتید هم اطلاع نداشتند و من ساعت 8 امتحان داشتم. و بماند که استادِ گیج گفت ساعت 8 بیا اما خودش ساعت 11 آمد _ساعت 10 و نیم امتحان دیگری هم داشتم_. اما بالاخره تمام شد. قرار است که به قول او از تحصیل فارغ شوم :') و چه کسی می‌داند که چقدر دلم هوایش را کرده و چه کسی می‌داند که تلاش می‌کنم تا فراموشش کنم. روزها با خودم جنگیدم که این جمله را تایپ نکنم اما جایت در Instagram خالی‌ست لعنتی. البته هدفم از نوشتن این پست این بود که بگویم حالا که امتحانات تمام شده باید بروم دنبال آرزوهایم و آدمیزاد بدون انجام کارهای مورد علاقه‌اش چیست به جز یک افسرده‌ی غرغرو؟ تایپ می‌کنم و سولوی Wolf Hoffmann قلبم را سوراخ می‌کند.


پ.ن: ...Wolft Hoffmann / Adagio is playing

• عالیس •
۲۹ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۴۸ ۳ نظر

سفر، گردش و ماجراجویی‌های کوچک را هم می‌توان تک نفره انجام داد و بدون حضور آدم‌های غرغرو و لاف‌زن _همان‌هایی که ادعای ورزشکار بودن دارند ولی بعد از نیم ساعت قدم زدن آه از نهادشان بلند می‌شود که "خسته شدم!" و هرگز قبول نمی‌کنند که قوی نیستند و خستگی را تقصیر کتانی‌های نامناسب و هوا و آسفالت و همه‌چیز می‌دانند به جز خودشان_ از دنیا و طبیعت و سکوت لذت برد و لحظاتی را با آرامش سپری کرد. البته که حضور یک همراه خوب شیرینی این راه را چندین برابر خواهد کرد اما فعلن که نیست!پ.ن: موضوع کمی مرتبط با متن "پوسیده نشید یه‌وقت"

• عالیس •
۲۶ خرداد ۹۶ ، ۱۸:۰۶ ۲ نظر

احترام به خود یعنی بنده میگرن دارم و طبق دستور پزشک _و البته توصیه مربی بدنسازی جهت سوخت و ساز بالای بدن_ به هیچ‌وجه نباید احساس گرسنگی کنم و با او دست ندهم(!). احترام به عقاید مردم یعنی ماه رمضان است و نوشیدنی و آشامیدنی در خیابان ممنوع. اگر سر وقت غذا نخورم سردرد می‌گیرم و وزن کم می‌کنم. اگر غذا بخورم سربازهای میهن AK47 به دست مرا تحویل قانون خواهند داد.
طبیعت کجایی که تو هیچ قانونی برای بشر نداری. باید وسط ناکجا آباد میان چمن و دشت گل‌های قرمز مُرد...
جدای از همه‌ی این حرف‌ها، بالاخره درک نکردم فلسفه‌ی ماه رمضان چیست؟ گیریم که روزه گرفتیم و حال گرسنگان را درک کردیم. سوال اساسی این است که چه چیزی گیر گرسنگان می‌آید و آیا بهتر نیست به جای این نمایش‌های بیهوده به افراد بی‌بضاعت کمک کنیم؟ با یه پرس غذا و یک دست لباس و هدیه‌های نقدی حالشان بهتر می‌شود یا روزه گرفتن من و شما؟


پ.ن: دومین مطلب امروز. پست قبلی؛ "نوبت توعه که پرواز کنی!"

• عالیس •
۲۵ خرداد ۹۶ ، ۱۳:۳۴ ۲ نظر

حالا که بعد از چند سال دوباره صاحب دوچرخه شدم چشم‌هایم در خیابان فقط دوچرخه می‌بیند و قفل دوچرخه و رنگ و مدل دوچرخه و دلم تنها دوچرخه‌سواری می‌خواهد و همین برای شاد بودنم کافی‌ست.

• عالیس •
۲۵ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۵۴ ۰ نظر

ما موجودات نفرت‌انگیزی به اسم انسان هستیم. ما ته دلمان با مشکلات دیگران آرام می‌شویم چون صدایی در ذهنمان می‌گوید "من اونقدرا هم بدبخت نیستم!". ما انسان هستیم. ما هر چیز روی زمین، هر چیز در دریا و هر چیز در آسمان را می‌خوریم. ما موجودات نفرت‌انگیزی هستیم. ما بی‌دلیل آدم می‌کشیم چون "فقط خونریزی می‌خوایم"!!! [#داعش]پ.ن: موضوع مرتبط با مطلب؛ موجودات خودخواهی به نام انسان [کلیک]

• عالیس •
۲۱ خرداد ۹۶ ، ۱۹:۱۷ ۰ نظر

قرص‌های لعنتی را خودم می‌گذارم کنار. دوش می‌گیرم. جلوی آینه‌ی اتاق می‌ایستم. حالا همانقدر خودم را دوست دارم که قبل از شروع مصرف قرص‌ها داشتم.


پ.ن: دومین مطلب امشب. پست قبلی؛ هشدار که آرامش ما را نخراشی!

• عالیس •
۲۰ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۳۰ ۰ نظر

می‌گویند حساسیم. شاید تعریف دقیق‌ترش این باشد که حواسمان به همه‌چیز هست _البته انکار نمی‌کنم که بیشتر افراد این خانواده آن‌قدر کارد خورده‌اند که حالا به استخوان رسیده_ ما حواسمان هست که باد کولر اذیت می‌کند و سردتان شده. ما حواسمان هست که استرس دارید و مدام پاهایتان را تکان می‌دهید. ما دلیل این را می‌دانیم که چرا به سقف نگاه می‌کنید و لبخندهای زورکی می‌زنید چون که از شخص ایکس در جمع خوشتان نیامده. ما حواسمان هست که حالتان کمرنگ شده. ما می‌فهمیم که الان حوصله‌ی آشپزی ندارید. شما پشت تلفن بگویید سلام و ته دل ما خالی شود چون می‌فهمیم که نگرانید. اما دیگران؟ دیگران یا حواسشان نیست یا نمی‌خواهند که باشد! اما دیگران؟ دیگران مدام به ما زخم‌زبان می‌زنند و ما را مسخره ‌می‌کنند. روابط ما با آدم‌های غرغرو، پرتوقع، گستاخ، بی‌ادب، نفهم، بی‌فرهنگ و بیشعور خوب نیست. آن‌ها خشکی هستند و ما ماهی.


پ.ن: اگر به یک چیز اعتقاد داشته باشم، البته بعد از باسنم _اشاره به جمله‌ی !I just believe in my ass_ به یقین "انرژی" خواهد بود. این روزها لبریزم از انرژی منفی. گاهی می‌زند به سرم که دست به دامان خاله‌های مهدکودک شوم و با تماشای آن‌ها کمی انرژی مثبت بگیرم. دنیا پر شده از آدم‌های به‌درد نخور.

• عالیس •
۲۰ خرداد ۹۶ ، ۲۲:۰۷ ۰ نظر

اگر سیاره‌های دیگری هم وجود داشتند و ما با آن موجودات یا آدم‌ها در ارتباط بودیم می‌توانستم پا روی پا بگذارم و سیم تلفن را دور انگشتم بپیچم و درحالی که رو صندلی لم می‌دهم بگویم جانم برات بگه که ما اینجا یک برج ایفل داریم که خیلی قوی هست! با خاموش و روشن کردن چراغ‌هایش همه‌ی زمینی‌ها را آگاه می‌کند که در نقطه‌ی دیگری از زمین چه اتفاقی افتاده!

• عالیس •
۱۹ خرداد ۹۶ ، ۱۵:۴۲ ۰ نظر